ישראטאקו - פורטל אנימה ומנגה

עולה מן הלהבות: Honō no Tenkōsei מגיעה לנטפליקס

70
כחלק ממגמה ניכרת של התרחבות אל עבר עולם האוטאקו, חברת הבידור האמריקאית Netflix חושפת פרטים נוספים על הפקת הלייב-אקשן תלמידי תיכון נועזים, המבוססת על המנגה פרי עטו של קאזוהיקו שימאמוטו. כל זה עדיין מותיר אותי עם השאלה.. למה?
אי שם באמצע שנות ה-80 של המאה הקודמת, מנגקה צעיר ללא נסיון רב פרסם לו במשך שנתיים את התלמיד החדש של הלהבות (תרגום חופשי ל-Honō no Tenkōsei) בהוצאת שוגאקוקאן. עלילת המנגה סיפרה את סיפורו של נובורו טאקיזאווה, תלמיד חדש בבית ספר שבו את כל המחלוקות פותרים במכות שמחליט לאתגר את בריון בית הספר כדי לצאת עם בחורה שמצאה חן בעיניו. בקיצור, הוא עבר לנתניה. 
אם העלילה נשמעת לכם משונה, זה כי המנגה הייתה למעשה פארודיה על סדרות כמו אגרוף הכוכב הצפוני ודומותיה (וכנראה שלא הייתם בנתניה). 
 
בכל מקרה, כמו שכבר נחשף בעבר, הסדרה החדשה של נטפליקס היא לא בדיוק אדפטציה. לא, תלמידי תיכון נועזים* היא סדרת המשך בכיכוב שבעת חברי להקת הבנים Johnny’s WEST. אולי תכירו אותם מהפתיח של פיניקס רייט: האנימה (לא? יופי, הדחקה זה טוב). אגב, הבמאי הוא טושיו לי, המזוהה עם דטרויט מטאל סיטי. לא, לא האנימה, הלייב אקשן.
אז כאילו שזה לא מספיק קשה לזכור מי-זה-מי כשזה נוגע ללהקות בנים, שבע הדמויות הראשיות של הסדרה “במקרה” עוברות באותו הזמן לאותו בית ספר תיכון. 
“שבמקרה” מנוהל בידי הגיבור של המנגה המקורית. 
“ובמקרה” לכולם קוראים קאקרו.
 רגע, מה?

 

“כולנו קאקרו!”
 Image result for johnny's west
 
תראו, כיצירה ראשונה של המנגקה, לשרוד שנתיים היה הישג מוצלח לכשעצמו עבור התלמיד החדש. אלא שב-1991, בערך 6 שנים לאחר שהסתיימה ההוצאה לאור, המנגה קיבלה אדפטציית אנימה בת שני פרקים בידי לא אחר מסטודיו GAINAX (הידועים בשל מדאקה בוקס). אה, זה ששימאמוטו במקרה למד באוניברסיטה עם שמות כמו הידאקי אננו (שוגר שוגר רון) ומייסדים אחרים של הסטודיו אולי עזר קצת. מה חשבתם, רק בארץ הכל בקומבינות?
עד כאן עוד מילא. אפשר בערך להבין את איך ה-OVA נוצר, בעיקר אם ננסה להשליך את ההחלטה על “היה מפגש איחוד של חברים מספסל הלימודים והם שתו קצת יותר מדי”.
אגב, הסיפור מאחורי אותן קומבינות מסופר במנגה הטרייה יותר של שימאמוטו, להבה כחולה (Aoi Honō). אותה ‘אוטוביוגרפיה’ גם זכתה לאדפטציית לייב-אקשן בעצמה ב-2014.

Image result for アオイホノオ

אבל, מה הקשר עכשיו?
שלא תבינו לא נכון, לא באמת קשה להבין איך יצא שחברי להקת בנים משחקים בסדרות דרמה, כן? ידוע שהאיידוליזציה נוגעת לכל תחומי הבידור ביפן ובכלל לא נדיר למצוא כוכבים (נו, נפרגן) מתחום אחד שגולשים לאחד אחר, ובמקרה הזה נראה שהסוכנות שלהם פשוט הקדימה סוכנויות של אחרים. יותר מזה, למקרה שגם ההפקה הזו של נטפליקס תתברר ככואבת לצפייה, אני בלי ספק אעדיף שזה לא יהיה על חשבון סדרות מנגה מוכרות שכן הייתי שמח לראות להן אדפטציה איכותית.
אני בעיקר תוהה לאן התקציב הזה יכול היה ללכת במקום זאת. בסדר, גם ילדים רעבים באפריקה זה חשוב, אבל נטפליקס כבר התחילה להביא כמות מרשימה של אנימה (גם לישראל! בתרגום רשמי לעברית!) – למה לא פשוט לדבוק בזה במקום לגרור ? 
בכל מקרה, ב-10 בנובמבר כולנו נוכל להיווכח על אם הסדרה בת 8 הפרקים אכן תהיה ראויה לתחייה מחדש או שעדיף שתעלה בלהבות. בכורה עולמית בנטפליקס. כיף.
אופטימיים לגבי הסדרה? דווקא נהנים לראות חברי להקות בנים מרביצים אחד לשני? ספרו לנו בתגובות!
*נטפליקס ישראל, מה אני אגיד. במקור זה Honō no Tenkōsei REBORN.
עולה מן הלהבות: Honō no Tenkōsei מגיעה לנטפליקס
5 (100%) 2 votes

תגובות

תגובות

השאר תגובה

המייל שלך לא יפורסם אל דאגה

מעבר לסרגל הכלים