ישראטאקו - פורטל אנימה ומנגה

קשה להישאר בפנסיה: שיאנית הגינס קוצ’יקאמה חוזרת!

112
לאחר שנה בדיוק של הפוגה, סדרת המנגה הארוכה בעולם שפורסמה במשך 40 שנים רציפות (!) חוזרת בפרק חדש.
במהדורה ה-42 לשנת 2017 של שבועון שונן ג’אמפ (Shōnen Jump, הוצאת Shueisha) שתצא ב-16 בספטמבר יפורסם פרק חדש של כאן תחנת המשטרה מול פארק קאמהארי ברובע קאטסושיקה (Kochira Katsushika-ku Kameari Kōen Mae Hashutsujo), הידועה בקיצור קוצ’יקאמה (Kochikame). כך פורסם במהדורה ה-41 לאותו השבועון שיצאה היום, ה-11 בספטמבר.
הכרך האחרון.. או שלא?
Inline image 1

 

שנה בדיוק לפני יציאתו הצפויה של הפרק החדש, יפן וגם מעריצים רבים מסביב לעולם התכנסו כדי לשלח לשלום את המנגה הקומית שקבעה שיא גינס לרגל הכרך ה-200 ולכאורה אחרון שלה בתום ארבעים שנים בדיוק לשחרורה. לצורך המחשה, וואן פיס רק בכרך ה-86 שלה נכון לכרגע.
במשך 40 שנה, המנגה זכתה לאדפטציית אנימה בת 373 פרקים (ועוד 9 ספיישלים, ועוד 3 סרטים באורך מלא), שתי סדרות לייב אקשן, סרטי לייב אקשן, כמה מחזות וכן ספרים.
הייתי רוצה להתבדח על זה שבדומה להיאו מיאזאקי גם לאוסאמו אקימוטו, המנגקה המתמיד של קוצ’יקאמה, קשה לפרוש – אבל אם לומר את האמת, ההשוואה אפילו לא במקום. בעוד הסדרה המשיכה להתפרסם משבוע לשבוע, אמנים אחרים בתעשייה באו והלכו. חלקם אפילו שברו שיאים של הישגים כלכליים פה ושם, חלקם עקפו אותו במכירות. אפילו יש כאלה שמתקרבים אליו במספר הכרכים שהם פרסמו. אבל ההתמדה הרצופה הזו הקנתה לסדרה סטאטוס שקשה למצוא מקבילות לו במדינות אחרות – אולי הסימפסונס בארה”ב יתאים, ואצלנו.. מניח שזבנג אם קומיקס היה יותר פופולארי?
עם כל הותק הזה, כן יש סיבות לכך שקוצ’יקאמה הוא לא השם הכי נפוץ במערב. העלילה יחסית פשוטה – הגיבור, קאנקיצ’י “ריו-סאן” ריוטסו, מנסה להתעשר בדרכים שונות ומשונות במקום להתעסק בעבודה שלו כשוטר. במקביל הוא גורר את כל תחנת המשטרה ועוד כמה מכרים לתוך השטויות שלו. כן, סלייס אוף לייף תרתי משמע.
בדרך כלל הסיפור הועבר תוך כדי ניסיון של אקימוטו לתת מוסר השכל חבוי על טרנדים או תופעות חדשות ביפן. למנגה הזו יש בדיוק את אותם הסממנים הסאטיריים-הלאומיים האלה שהפכו את ‘דומותיה’ האמריקאיות לפופולאריות בכל העולם האמריקנו-צנטרי (כולל הופעות אורח של סלבריטאים אמיתיים), משמע אותם סממנים ככל הנראה ישאירו אותה כנחלתם של היפנים בלבד.

 

40 שנה ואף אחד לא שלח אותו לקוסמטיקאית. ריו-סאן ושות’
Inline image 2

 

ראוי להזכיר שגם במהלך ההפסקה, המנגקה לא שקט על השמרים ופרסם ארבע מנגות שונות השנה, אחת מהן – מים טובים, אה? (Ii Yu Da Ne?) – אף הייתה אמורה להיות מעין סדרת המשך עבור קוצ’יקאמה, כשהיא מתרחשת בבית רחצה הממוקם בקרבת תחנת המשטרה. בפועל, נראה שהנאמנות הראשונה של אקימוטו היא לקלאסיקה הידועה ביותר שלו, ולקוראים רק נותר לקוות שהויתור על הפרידה המרגשת מלפני שנה הוא לטובה.
ניסיתם לקרוא את קוצ’יקאמה? מאמינים שסדרות שנגמרו צריכות להפסיק לחזור לתחייה? תוהים למה לא היה שום פרסום על זה שישראטאקו גם הוא חזר לחיים עד עכשיו? נראה אתכם בתגובות.
קשה להישאר בפנסיה: שיאנית הגינס קוצ’יקאמה חוזרת!
5 (100%) 1 vote

תגובות

תגובות

השאר תגובה

המייל שלך לא יפורסם אל דאגה

מעבר לסרגל הכלים